Kvalita látok


Vyrobené v Európskej únii
Košele grandesa sú vyrábané v Európskej únii, priamo v srdci Slovenska - v Bánovciach nad Bebravou, meste s dlhoročnou textilnou tradíciou. Taktiež všetky naše látky sú vyrábané v Európskej únii.

Košele Grandesa šijeme neďaleko od Vás. Kvalifikovanými slovenskými šičkami s dlhoročnými skúsenosťami. Všetky uvedené atribúty sú zárukou kvality. S Grandesa máte istotu, že produkty nie sú dovážané z iných kontinentov, ako u väčšiny ostatných obchodníkov s konfekciou.
100% bavlna
Všetky látky, ktoré grandesa používa sú najvyššej kvality. 100% bavlna je pre grandesa samozrejmosťou. Len látky z kategórie Novia y Noche obsahujú viskózu pre dosiahnutie lesklého slávnostného vzhľadu.

Látky, ktoré používame sú prvotriednej kvality. Nakupujeme ich iba od európskych výrobcov, najmä v Českej republike a vo Švajčiarsku. Používame látky, z ktorých svoje odevy zhotovujú aj svetoznáme značky ako Armani, Van Laack, Givenchy, Lacoste, Hugo Boss, Kenzo alebo Ted Barker.
Easy care/Non iron
Všetky košele grandesa sú šité z látok nenáročných na starostlivosť. Naše látky majú vlastnosti Easy care pre jednoduché žehlenie, alebo Non iron pre minimálnu potrebu žehlenia.

Špeciálna úprava bavlny zabezpečí ľahkú starostlivosť a minimálne úsilie pri praní alebo žehlení. O čo menej starostí, o to viac dobrého pocitu z užívania si každej jednej košele Grandesa.
Oeko-Tex 100
Všetky látky, ktoré používame, bez výnimky prešli testom zaručujúcim neprítomnosť škodlivých látok podľa štandardu OEKO TEX 100. Tento prestížny certifikát udeľuje medzinárodný výskumný ústav vo Švajčiarsku.

Oeko-Tex 100 je medzinárodným testovacím a certifikačným systémom pre textílie, obmedzujúci použitie niektorých chemikálií. Bol vyvinutý v roku 1992. Značka Oeko-Tex je štandardom pre zákazníkov a taktiež slúži ako dodatočná záruka kvality pre výrobcov. Tento koncept bol založený ako bezpečnostný štandard naprieč reťazcom výrobcov textílií a umožňuje preskúšať textílie na akékoľvek nebezpečné látky v každej fáze výrobného procesu. Testovacie vzorky sú testované nezávislými Oeko-Tex inštitútmi na ich hodnoty pH, obsah formaldehydu, prítomnosť pesticídov, ťažkých kovov, organických nosičov chlorínov a konzervačné látky ako pentachlorofenol a tetrachlorofenol. Testy taktiež obsahujú skúšky na akékoľvek MAC amíny v azo farebných výplniach a na alergiu vyvolávajúce farebné výplne.